Основні етапи розтяжки
1. Підготовка
Для занять розтяжкою багато місця не потрібно, тому ви зможете займатися скрізь, де можна розстелити килимок. Нижче Ви дізнаєтеся, що потрібно для тренувань і стретчінгу і чим це можна замінити будинку. Отже:
КИЛИМОК
Потрібен килимок для занять по розтяжці, щоб вам було комфортно виконувати вправи сидячи і лежачи.
Замінити килимок в домашніх условиях ви можете килимом або пледом.
2 БЛОКИ ДЛЯ ЙОГИ
Блоки для йоги є допоміжними атрибутами, як для новачків, так і для тих, хто вже має досвід у тренуваннях. Ми рекомендуємо придбати 2 блоку для йоги.
Замінити блоки в домашніх умовах ви можете книгами.
ПОДУШКИ
Подушки (невеликі, 50х50 см)також потрібні для комфортного виконання упражненийпо розтяжці.
Замінити подушки в домашніх умовах ви можете щільним рушником.
ДЖГУТ АБО ГУМА
Джгут або гума середнього натягу. Дуже важливий вспомогательний атрибут для тренувань по розтяжці.
Замінити його можна поясом або ременем.
ФОРМА
Ми впевнені, що спортивна форма – це не просто елемент гардеробу для занять спортом, але і ваш зовнішній вигляд, ваша індивідуальність. Тому ми рекомендуємо тренуватися в комфортних зручних і красивих речах, щоб рівень вашого самозадоволення тільки збільшувався. Займайтеся в одязі, яка не буде обмежувати ваші рухи.
2. Розминка
Тренування завжди слід починати з розминки. Варіантів її дуже багато, АЛЕ ні в якому разі не замінюйте розминку прийняттям гарячої ванни (постійно про це пишу, тому що така помилка часто зустрічається). Розігрів необхідний, щоб підготувати тіло до розтяжці і запобігти різного роду травми. 5-10 хвилин для розминки буде цілком достатньо.
Обов’язково розімніть шию, руки, стопи, коліна, можна зробити: біг на місці, захлестивание гомілки, стрибки на місці, стрибки зі скакалкою.
3. Підвідні вправи
По завершенні розминки обов’язково робіть підвідні вправи, не треба відразу кидатися в бій» і сідати на шпагат. Підвідні вправи включають в себе комплекси для розтяжки підколінних зв’язок, передньої і задньої поверхні стегна, вправи для зміцнення м’язів, махи і т. д.
4. Розтяжка шпагатів
Після попередніх етапів можна приступати до розтяжці самого шпагату. Рекомендую поєднувати кілька видів розтяжки на шпагат. Час на шпагаті необхідно збільшувати поступово, намагайтеся сидіти по 1-2 хвилини з кожної ноги. Пам’ятайте про дихання, розслабляйтеся і на видиху злегка провисайте щораз нижче. Після розтяжки обов’язково розслабляйте ту частину тіла, яку ви тягнули (принцип компенсації в розтяжці).
5. Завершення тренування (затримка)
В кінці тренування робіть комплекс простих вправ, що виконується з метою плавного переходу організму від напруженого стану до спокійного.
Це можуть бути редагують вправи, які допоможуть вам відчути приємне розтягування і розслаблення одночасно. Наприклад, «плуг» – це вправа відмінно підійде для завершення тренування.